Pierwsza pomoc

Najbliższy termin dla tego szkolenia

21 Czerwiec 2024

12:00

Gdańsk, ul. Raciborskiego 20 SIEDZIBA I ONLINE

Pokaż kolejne terminy szkolenia

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy  w wymiarze 8 godzin wykładowych dla pracowników łączy przekazanie wiedzy teoretycznej, umożliwiającej bezpieczne, sprawne i skuteczne udzielenie pomocy, z praktycznym treningiem wykonywania poszczególnych czynności ratowniczych w sytuacjach pozorowanych.

Cześć teoretyczna obejmuje wykłady i prezentacje, prowadzone z wykorzystaniem projekcji multimedialnych (komputerowe prezentacje multimedialne, dokumentacje fotograficzne, filmy instruktażowe), dzięki czemu stają się one przejrzyste, a czas poświęcony na teorie jest minimalizowany na rzecz ćwiczeń praktycznych.

Część praktyczna obejmuje ćwiczenia na fantomach do nauki resuscytacji (osoby dorosłej i dziecka), systemu do nauki defibrylacji AED, udzielanie pomocy w sytuacjach pozorowanych (symulacje najczęściej występujących wypadków ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki pracy) oraz udzielanie pomocy z wykorzystaniem realnego sprzętu ratowniczego (zestawy pierwszej pomocy, apteczki w różnych konfiguracjach, sprzęt do resuscytacji sprzętowej). Realizm sytuacji pozorowanych uzyskany zostaje poprzez wykorzystanie w pełni profesjonalnych zestawów do pozoracji urazów, zawierających imitacje ran i urazów poszczególnych części ciała, sztuczną krew, oraz zestawy do charakteryzacji. Użycie sztucznej krwi oraz imitacji ran przyzwyczaja pracowników do widoku ludzkich tkanek i wydzielin.

Szkolenie prowadzone jest przez ratownika medycznego (potwierdzone dyplomem państwowym), a program szkolenia zgodny jest z najnowszymi, obowiązującymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji i Polskiej Rady Resuscytacji (BLS, BTLS).

Przykłady naszej realizacji szkoleń:

http://zdrowie.trojmiasto.pl/Zobacz-jak-uratowac-czlowieka-n64951.html

Istnieje także możliwość wykonania szkolenia w dowolnie wybranym przez klienta miejscu lub zakładzie pracy. Istnieje możliwość dopasowania czasu trwania i tematyki szkolenia z pierwszej pomocy do zagrożeń w danym zakładzie pracy.

W przypadku zainteresowania realizacją szkolenia pierwsza pomoc w miejscu wskazanym przez Państwa prosimy o kontakt.

Więcej szczegółów

Sprawdź postępowanie przy udzielaniu pierwszej pomocy:

Postępowanie

Zapisz się

  Inne dostępne terminy dla tego szkolenia

  25 Lipiec 2024

  12:00

  Gdańsk, ul. Raciborskiego 20 SIEDZIBA I ONLINE

   23 Sierpień 2024

   12:00

   Gdańsk, ul. Raciborskiego 20 SIEDZIBA I ONLINE

    06 Wrzesień 2024

    12:00

    Gdańsk, ul. Raciborskiego 20 SIEDZIBA I ONLINE